Košík:
...

Váš návrh

Váš návrh

Postup zakázkové výroby hologramu a vinylových samolepek

Postup přípravy výroby hologramu na zakázku se v některých bodech liší od návrhu samolepek na fóliovém filmu (vinylových samolepících fólií), neboť každá z technologií poskytuje odlišné možnosti. Následující čtyři body představují průvodce návrhem holografických samolepivých štítků, který Vám pomůže sestavit návrh vzhledu samolepky dle Vašich potřeb a představ. Pokud požadujete zákaznickou výrobu PVC samolepek, využijte Průvodce tvorbou zákaznických vinylových samolepek.


Průvodce zakázkovou tvorbou hologramů:

I.

Jestliže pro zajištění bezpečnosti vašich produktů či listin nevyhoví žádná z předvyrobených univerzálních hologramových plomb, navrhněte si svou vlastní unikátní podobu ochranného prvku. Pro přípravu zakázkové výroby holografických samolepek nám musíte předat své požadavky na její grafickou podobu s volbou bezpečnostních prvků, které budou při výrobě použity. Pokud ještě nemáte zcela konkrétní a přesnou představu o vizuální podobě hologramu, zamyslete se především nad následujícími body ještě před tím, než nás kontaktujete se zadáním:


 • zvolte barvu podkladu (tenké kovové vrstvy), do které jsou laserově tištěny emblémy, obrázky a texty dle Vašich požadavků
 • rozměr samolepky
 • tvar samolepky
 • jaké texty, obrázky či loga budou na hologramu vytištěny
 • typ hologramu - počet vrstev, s masterem, číslovaný-nečíslovaný, užití sítotisku a termotransferového tisku k číslování nebo zapsání jakéhokoli znakového řetězce
 • volba podkladového média - hot stamping fólie, fólie se selektivního odtrhhem (auto-destruktivní VOID samolepky)
 • přibližný počet kusů

 • Všechny možnosti, ze kterých můžete vybírat při návrhu holografické předlohy, jsou sepsány v článku o výrobě holografických bezpečnostních prvků. Doporučujeme přečíst tento stručný dokument pro představu o Vašich možnostech při tvorbě návrhu nebo námětu hologramové etikety.


  II.

  Dle bodu I. vytvořte buď přímo svou vlastní digitální grafickou předlohu - soubor ve vektorovém formátu (nejlépe Corel Draw - CDR nebo Encapsulated PostScript - EPS) s textem převedeným do křivek, aby nedošlo k záměně fontů. Nebo pro vás předlohu pro výrobu holografického masteru stvoříme sami dle Vámi specifikované grafické podoby holografické etikety. V tom případě postačí jasně formulovaný slovní popis Vaší představy (včetně velikosti a tvaru) případně doprovozený bitmapovými obrázky firemních log, obchodních značek nebo jakýchkoli obrázků, které chcete prezentovat na svém hologramu. V případě složitějších návrhů můžete pro snazší vizualizaci nakreslit Vaši představu od ruky na papír a poslat naskenovaný nebo vyfocený snímek. Za vytvoření vektorového grafického souboru dle vaší představy účtujeme cca 200Kč u jednodušších návrhů po cca 1000Kč u graficky komplikovaných zakázek. U vícevrstvých hologramů prosím pamatujte na nutnost návrhu vizuální podoby všech vrstev - více k problematice návrhu najdete po kliknutí na jednotlivé typy hologramů při levé straně okna pod tlačítkem "VÁŠ NÁVRH"; např. ukázka návrhu vícevrstvých hologramů. vaše grafické náměty nebo hotové vektorové předlohy prosím zašlete mailem. Na číslech a adresách uvedených v kontaktech jsme Vám k dispozici samozřejmě i pro dotazy před nebo během navrhování grafiky samolepky.


  III.

  Po přijetí Vaší zakázky provedeme buď validování zaslaného vektorového návrhu nebo jeho vytvoření na základě Vašich požadavků. Pokud jste nás pověřili navržením grafiky, zašleme vám mailem grafický návrh převedený do bitmapové podoby k posouzení. Většinou vytváříme napoprvé několik grafických variant, aby byl usnadněn výběr nejvhodnějšího vzhledu. Vaše připomínky k náhledu či požadavky na zakomponování dalších textových nebo grafických prvků budou promptně realizovány a znovu zaslány k posouzení. Tento proces bude opakován až do vaší úplné spokojenosti s grafickým vzezřením návrhu.


  Cena za výrobu jednoho kusu je stanovitelná okamžitě po přijetí Vašeho návrhu a sdělení počtu požadovaných kusů. Volbu samolepícího média si můžete zvolit či změnit i v této fázi návrhu, neboť podklad nikterak nesouvisí s návrhem samotného hologramového obrazu. Pokud se rozhodnete pro "Tamper evident film", tedy "VOID" podklad, sdělte prosím jaké slovo se má objevit při pokusu o strhnutí samolepky (více o volbě možných slov). Kromě nabízených předvyrobených filmů se selektivním odtrhem můžeme vyrobit podklad s jakýmkoli slovem či symbolem dle Vašeho zadání; zákaznická autodestruktivní fólie je pochopitelně spojena s vyššími náklady.


  Tato fáze je zakončena potvrzením finální grafické podoby holografického štítku, etikety, samolepky nebo plomby - dle specifikací objednávky. Výslovné odsouhlasení vizuální podoby, počtu kusů a ceny ze strany zákazníka jest závaznou objednávkou k výrobě předmětných komodit. Potvrzená objednávka zakladá právní vztah smlouvy o dílo, jehož předmětem se stává odsouhlasený grafický návrh, počet kusů, provedení a cena. Změny grafického návrhu, typu nebo počtu kusů po uzavření objednávky již nemusejí být možné - bude záviset na stavu výrobního procesu.


  IV.

  Po oboustranné dohodě na základě úkonů popsaných v odstavci III. vyrobíme požadované bezpečnostní samolepící prvky dle Vámi potvrzených parametrů, co se týče vzezření, počtu, stanovených vlastností a ceny. Pokud není námi uvedeno jinak je zakázka vyhotovena zpravidla mezi 10.-14. dnem po uzavření objednávky. Za příplatek lze dohodnout expresní tisk samolepek ve zkráceném termínu. Po vyrobení je k dispozici v naší kanceláři nebo odeslána přepravní službou na dohodnutou adresu.  Průvodce tvorbou zákaznických vinylových samolepek:

  I.

  Předpokladem správného pochopení níže uvedených bodů je znalost základních vlastností tiskového média, které je pro výrobu plastové nesloupnutelné nálepky použito. Pokud s těmito VOID nálepkami nemáte zkušenosti, doporučujeme stručné obeznámení s jeho vlastnostmi a možnostmi použití zde, zde a v technické specifikaci užité fólie ORACAL 820 Safety Vinyl, která je označována také jako "bankovní papír".

  Pro přípravu zakázkové výroby samolepek na plastové fólii nám musíte předat své požadavky na jejich grafickou podobu. Pokud ještě nemáte zcela konkrétní a přesnou představu o vizuální podobě nálepek, zamyslete se především nad následujícími body ještě před tím, než nás kontaktujete se zadáním:


 • rozměr samolepky
 • tvar samolepky
 • jaké texty, obrázky či loga budou na samolepce vytištěny
 • počet použitých barev - jedna nebo dvě barvy pro tisk
 • volba barev - libovolné barvy; výběr není omezen paletou
 • přibližný počet kusů
 • barva tiskové fólie je vždy bílá a není tedy předmětem volby; jako tiskové médium je použit bezpečnostní PVC film ORACAL 820 Safety Vinyl

 • Tvar samolepky bude dán předřezáním fólie řezacím plotterem dle Vašeho návrhu. Teoreticky je vyřezaný tvar samolepek libovolný; z praktického hlediska je nutné, aby šla vyřezaná nálepka sejmout ze spodní nosné vrstvy a přilepit na zamýšlené místo. Používání dlouhých tenkých tvarů nebo dokonce jejich kombinace rozhodně nebude přispívat ke snadné manipulaci s nálepkami. Z tohoto důvodu doporučujeme volit z těchto tvarů: kruh, elipsa, ovál, čtverec nebo obdélník, čtverec nebo obdélník se zaoblenými rohy, trojúhelníék, n-úhelník a podobné pravidelné útvary. Nálepky budou tištěny na formát A4 těsně jedna vedle druhé. Počet samolepek vyhotovených na jednom archu bude samozřejmě záviset na rozměrech opakujícího se vzoru, a lze snadno spočítat podílem rozměrů vůči rozměrům formátu A4. Nejmenší rozměr, který můžete u návrhu nálepky použít, je 3 mm. Nejmenší čtvercová PVC nálepka má tedy rozměry 3x3 mm a vůbec nejmenší možná nálepka bude mít tvar kruhu o průměru 3 mm. Ani u takovýchto rozměrů se nemusíte bát nečitelné tresby tisku drobných textů nebo špatného prořezání nálepky. Kruhové samolepky právě těchto rozměrů se používají jako záruční plomby k přelepení přes hlavičky šroubků. Maximální rozměr nálepky je omezen velikostí A4.

  Fakt, že není možné použít PVC fólii v jiné barvě než bílé, neznamená, že není možné vytisknout grafiku a texty např. na zeleném či žlutém podkladě; pouze je nutné počítat s tím,že jednu vrstvu návrhu si nárokuje zvolená barva podkladu. Návrh je pak vždy koncipován jako dvoubarevný, kde v první vrstvě je definována barva výplně a druhá vrsta vykresluje grafiku a texty v jiné barvě. Tisk na PVC film je ve všech případech prováděn grafickou technikou sítotisku


  II.

  Dle bodu I. vytvořte buď přímo svou vlastní digitální grafickou předlohu - soubor ve vektorovém formátu (nejlépe Corel Draw - CDR nebo Encapsulated PostScript - EPS) s textem převedeným do křivek, aby nedošlo k záměně fontů. Nebo pro vás předlohu k výrobě šablonového masteru stvoříme sami dle Vámi specifikované grafické podoby samolepky. V tom případě postačí jasně formulovaný slovní popis Vaší představy (včetně velikosti a tvaru) případně doprovozený bitmapovými obrázky firemních log, obchodních značek nebo jakýchkoli obrázků, které chcete na své nálepce prezentovat. V případě složitějších návrhů můžete pro snazší vizualizaci nakreslit Vaši představu od ruky na papír a poslat naskenovaný nebo vyfocený snímek. Za vytvoření vektorového grafického souboru dle vaší představy účtujeme cca 200Kč u jednodušších návrhů po cca 1000Kč u graficky komplikovaných zakázek. Více k problematice návrhu najdete po kliknutí na jednotlivé typy vinylových samolepek při levé straně okna pod tlačítkem "VÁŠ NÁVRH"; např. ukázka návrhu PVC plomby. vaše grafické náměty nebo hotové vektorové předlohy prosím zašlete mailem. Na číslech a adresách uvedených v kontaktech jsme Vám k dispozici samozřejmě i pro dotazy před nebo během navrhování grafiky samolepky.


  III.

  Po přijetí Vaší zakázky provedeme buď validování zaslaného vektorového návrhu nebo jeho vytvoření na základě Vašich požadavků. Pokud jste nás pověřili navržením grafiky, zašleme vám mailem grafický návrh převedený do bitmapové podoby k posouzení. Většinou vytváříme napoprvé několik grafických variant, aby byl usnadněn výběr nejvhodnějšího vzhledu. Vaše připomínky k náhledu či požadavky na zakomponování dalších textových nebo grafických prvků budou promptně realizovány a znovu zaslány k posouzení. Tento proces bude opakován až do vaší úplné spokojenosti s grafickým vzezřením návrhu.


  Po potvrzení finální grafické podoby předlohy zbývá vybrat ze dvou možností výroby: expresní a standardní. Kromě rychlosti vyřízení zakázky představuje zvolená metoda zpracování na odlišných tiskařských strojích. Grafické výstupy obou zvolených postupů jsou totožné, expresní výroba ale představuje jisté omezení v minimální velikosti předřezání nálepky a liší se také přístup v nacenění zakázky. Standardní režim zakázky je samozřejmě výhodnější pro výrobu velkého množství kusů samolepek.


 • Expresní zakázková výroba - předřezané archy hotových samolepek jsou připraveny k vyzvednutí již do druhého pracovního dne. Minimální odběr tištěných listů formátu A4 je 6 kusů. Cena zakázky je počítána pouze z počtu listů A4; na množství jednotlivých vyřezaných nálepek nezáleží. Orientační ceník. DŮLEŽITÝM limitujícím faktorem je minimální přípustný rozměr samolepky pro tento postup výroby. Nejmenší zpracovatelné dimenze činí 11x7 mm. Pokud je některý z rozměrů Vámi navrženého štítku menší, nelze ho expresním postupem vyrobit a zakázka může být zpracována pouze standardním postupem.

 • Zakázková výroba ve standardni lhůtě - samolepky jsou vyrobeny do 11 - 17 dnů od data zadání do výroby; přesnější termín je znám již v okamžiku potvrzení objednávky. Cena za výrobu není stanovena dle množství vytištěných listů, ale podle počtu kusů objednaných samolepek. Minimální odběr činí 1000 kusů, vyšší počty vždy v násobcích tisíce. Orientační ceník. Minimální rozměry nálepky vyráběné touto cestou jsou 3x3 mm, resp. kruh o průměru 3 mm.

 • Závěrečným výsledkem tohoto bodu přípravy k výrobě je potvrzení finální grafické podoby PVC štítku, etikety, samolepky nebo plomby - dle specifikací objednávky. Výslovné odsouhlasení vizuální podoby, počtu kusů, metody výroby a ceny ze strany zákazníka jest závaznou objednávkou k výrobě předmětných komodit. Potvrzená objednávka zakladá právní vztah smlouvy o dílo, jehož předmětem se stává odsouhlasený grafický návrh, počet kusů, provedení a cena. Změny grafického návrhu, typu nebo počtu kusů po uzavření objednávky již nemusejí být možné - bude záviset na stavu výrobního procesu.


  IV.

  Po oboustranné dohodě na základě úkonů popsaných v odstavci III. vyrobíme požadované bezpečnostní samolepící prvky dle Vámi potvrzených parametrů, co se týče vzezření, počtu, stanovených vlastností, ceny, zvoleného režimu výroby a s tím související lhůty. Pokud není výslovně dohodnuto jinak, bude dílo vyhotoveno dle předběžného časového harmonogramu jedné ze zvolených metod, popsaných v bodě III. Po vyrobení je k dispozici v naší kanceláři nebo odeslána přepravní službou na dohodnutou adresu.


  Adresa
  Hologram-výroba.cz
  Michálkovická 2098/86B
  710 00 Slezská Ostrava, Česká republika
  Zobrazit na mapě

  Kontakt
  info@hologram-vyroba.cz
  +420603357606
  Otevírací doba
  Po-Pá: 8:00 - 18:00
  So-Ne: zavřeno