Košík:
...

Váš návrh se sítotiskem nebo termotransferovým tiskem

Bezpečnostní pečeť sítotisk

Sítotisk a termotransfer - další vrstva návrhu holografické plomby

Sítotisk je grafická technika nanášení barvy jejím protlačováním přes prostupná místa šablony (síta). Někdy je proto také označován jako šablonový tisk či průtisk. Barva je touto technikou tištěna vždy na svrchní vrstvu materiálu, narozdíl od hologramových technik, kdy jsou grafické motivy lisovány do tenké hliníkové vrstvy vespod nosné fólie. Barevný potisk tedy nikterak nekoliduje s návrhem a rozložením holografických vrstev ani s volbou podkladového lepivého média (např VOID film se selektivním odtrhem). Sítotiskem lze opatřit jakýkoli hologram. Podmínkou pro aplikaci sítotisku je neměnnost grafického motivu - na každé samolepce bude tisknut stejný obrazec. Pro číslování samolepek, kdy je nutné na každou etiketu tisknout jiné číslo, se používá technika termotransferového potisku.

Nejčastější aplikací termotransferu na holografické etikety je tištění sériových čísel. Touto metodou lze ovšem kromě čísel tisknout také písmenné řetězce či jakékoli jiné znaky, které poskytují grafické fonty. Potisk se navíc nemusí omezovat pouze na znaky, ale nabízí možnost tisku jakékoli bitmapové či vektorové předlohy, jako jsou firemní loga, emblémy, grafické identifikační znaky... Termotransferový tisk stejně jako sítotisk představuje další plnohodnoutnou vrstvu Vašeho návrhu která se technickým provedením diametrálně liší od ostatních a proto nabízí specifické možnosti pro dosažení zamýšlené grafické podoby.

Mezi základní výhody vrstvy tištěné technologií sítotisku patří:


 • volba libovolné barvy; naproti tomu u holografických částí návrhu je volba barevnosti značně omezená a podléhá fyzikálním principům tvorby hologramových efektů
 • takto vytištěná grafika je čitelná za jakýchkoli světelných podmínek a z libovolného pozorovacího úhlu
 • stejně tak jako u číslování plomb v laserem pálených vrstvách je možné i v sítotisku použít automatické inkrementování např. sériového čísla

 • Pokud je tedy vhodné na samolepce použít konkrétní barvu nebo je vhodné, aby tištěné texty byly vždy okamžitě čitelné, zahrňte technologii sítotisku do Vaší předlohy jako další vrstvu v návrhu.

  Příklad se sítotiskem


  Příklad s termotransferem


  Podklady pro výrobu


  Barvy a materiály

  Adresa
  Hologram-výroba.cz
  Michálkovická 2098/86B
  710 00 Slezská Ostrava, Česká republika
  Zobrazit na mapě

  Kontakt
  info@hologram-vyroba.cz
  +420603357606
  Otevírací doba
  Po-Pá: 8:00 - 18:00
  So-Ne: zavřeno