Košík:
...

Váš návrh s masterem

Bezpečnostní pečeť master

Mnohovrstvý holografický návrh se zinkovým masterem


Jednovrstvé a dvouvrstvé hologramy vytvářejí jednu nebo dvě oddělené odrazivé roviny zobrazující texty či obrázky v charakteristických barevných přechodech. Do počtu dvou vrstev je možné hologramové nálepky vyrábět zjednodušenou technologií při které odpadá nutnost tvorby takzvaného "holografického masteru", tedy předlohy, která je užita pro ražbu pokročilejších typů hologramů. Tvorba tohoto tiskařského mustru je technologicky náročná a její absence při procesu produkce jednovrstvých a dvouvrstvých hologramů značně snižuje cenu těchto bezpečnostních a reklamních samolepek. Pokročilejší grafické představy o vzhledu a chování hologramu však naráží na nedostatečný počet vrstev nabízených touto zjednodušenou technologií a vedou k mnohavrstvému návrhu a přípravě "masteru".


Technologie ražby z "masteru" nabízí mnohavrstvý design hologramových etiket a širokou paletu grafických možností jako jsou pohyblivé texty a obrázky (kinetické efekty), animované grafické motivy (točící spirály, rozevírající se úsečky, mrkající oči...) i stereoskopické nebo pravé 3D hologramy (viz sekce 3D).


Grafický návrh hologramu s masterem využívá všech stupňů šedé, přičemž každý odstín šedé představuje jinou hologramovou vrstvu. Tedy vrstvu, která bude vidět při konkrétním pozorovacím úhlu. Přechody stupňů šedé lze pak jednoduše dosáhnout animací grafických emblémů. Texty nebo loga mohou být na ploše samolepky zobrazena na více místech v různých odstínech šedi; pak se budou na těchto místech objevovat a zanikat při změně pozorovacího úhlu.


Hologramový master je tiskovou šablonou pro ražbu hologramu do fólie s nosnou kovovou vrstvou. Jeho finální podobou je leštěný zinkový plech s nesčetným počtem vyhloubených mikroskopických prohlubní přesně tak, aby vytvořily při ražbě do filmu obrazce dle Vašeho návrhu. Cena masteru se určuje vždy individuálně pro každou zakázku, neboť je odvislá od velikosti jednoho hologramového štítku a jejich počtu na jedné tiskové šabloně.
    

Příklad vícevrstvého návrhu k vytvoření pohyblivých obrazců s pomocí holografického masteru

Podklady pro výrobu

Barvy a materiály

Adresa
Hologram-výroba.cz
Michálkovická 2098/86B
710 00 Slezská Ostrava, Česká republika
Zobrazit na mapě

Kontakt
info@hologram-vyroba.cz
+420603357606
Otevírací doba
Po-Pá: 8:00 - 18:00
So-Ne: zavřeno