Košík:
...

Váš návrh s flip-flop efektem

Bezpečnostní pečeť flipflop

Flip-flop vícevrstvý hologramový návrh


Metoda flip flop využívá skutečnosti, že holografické obrazce v jednotlivých vrstvách jsou viditelné pouze pod specifickým pozorovacím úhlem. Při pozorování hologramu tak oko vidí v ideálním případě pouze obrazce jedné vrstvy masterovaného hologramu. Při změně úhlu pohledu nebo natáčení hologramu budou postupně viditelné jiné vrstvy, zatímco dříve viděné budou zanikat. Standardní vícevrstvý návrh hologramu se nezabývá tím, z jakého úhlu bude daný motiv v té které vrstvě viditelný; vystačí si s tím, že bude viditelný z jiného úhlu nebo bude vykreslen odlišných barvách, daných interferencí světla. Návrh flip flop využívá viditelnosti jednotlivých vrstev pouze pod specifickým úhlem cíleně k vytvoření odděleně pozorovatelných vrstev s odlišnými grafikami či texty nebo k vytváření animací.


Flip flop hologram může mít několk vrstev. Při počtu vrstev 3 a více je nutné jako podklad k výrobě vytvořit holografický master, což samozřejmě ovlivňuje cenu zakázky, ale nabízí široké grafické možnosti. Čím větší je ale počet flipflop obrazců (vrstev), tím více vzniká po sloučení vrstev překryvů a jednotlivé obrazce už nebudou od sebe při natáčení tak jasně rozpoznatelné - dochází k jejich částečnému překrývání. Využití maximálního počtu vrstev (pomocí přechodu šedé v návrhu) se proto hodí pro přechodové animace, nikoli pro zobrazování několika vrstev například textu či zcela nesouvisejících grafických motivů.


Nejdostupnější formou flipflop hologramu je dvouvrstvý návrh. Při výrobě tohoto typu douvrstvého hologramu se používá technologie (Dot Matrix hologram), která maximalizuje úhlový rozdíl mezi pozorovatelností jednotliých vrstev. V případě dvouvrstvého hologramu je pochopitelně tento úhel největší a s počtem dále definovaných vrstev klesá. Na takto vytvořeném hologramu je okem z jednoho úhlu vidět v ideálním případě pouze a jenom jedna ze dvou vrstev. Informace obsažené v druhé vrstvě se stanou viditelnými po natočení samolepky. V praxi je většinou díky rozptýlenému světlu a také faktu, že člověk je k pozorování vybaven párem očí, a nahlíží tedy na hologram zároveň pod dvěma zornýmí úhly, skrytá vrstva lehce patrná. Nepůsobí však rušivě, nevytváří charakteristické duhové přechody a neplete se do grafiky druhé vrstvy. Máte tedy možnost komponovat v návrhu dva zcela graficky a textově nezávislé obrazce, které se budou strídavě zobrazovat při naklápění hologramu tak, jak to ilustruje přiložená animace.    

Příklad vícevrstvého návrhu k vytvoření pohyblivých obrazců s pomocí flip-flop efektuPodklady pro výrobu
Barvy a materiály

Adresa
Hologram-výroba.cz
Michálkovická 2098/86B
710 00 Slezská Ostrava, Česká republika
Zobrazit na mapě

Kontakt
info@hologram-vyroba.cz
+420603357606
Otevírací doba
Po-Pá: 8:00 - 18:00
So-Ne: zavřeno