Košík:
...

Váš návrh 3D

Bezpečnostní pečeť 3D

3D - návrh trojrozměrného holografického obrazu


3D hologram využívá stejných tiskových médií jako všechny ostatní holografické produkty. Jako nosný materiál můžete zvolit nejen fólii se stříbrnou metalickou vrstvou, ale film jakékoli barvy z nabídky. Trojrozměrné zobrazení není volbou barevného média nikterak negativně ovlivněno jako v případě 2D hologramů, kde jsou holografické efekty na barevných filmech o trochu méně výrazné než na stříbrném podkladě. 3D hologram - third dimesional tedy trojrozměrný neboli trojdimenzionální hologram poskytuje pravý trojrozměrný obraz předlohy pozorovatelný pouhýma očima bez speciálních brýlí při standardním osvětlení a ve velmi širokém rozpětí pozorovacích úhlů. Tato zobrazovací technika nabízí překvapivou hloubku prostorového vjemu, který je patrný i za horších světelných podmínek; maximální hloubky prostorového podání je však dosaženo za plného slunečního světla. Při pozorování 3D hologramu pouze jedním okem vidíte z každého úhlu vždy jiný obraz, odpovídající pohledu na předlohu zobrazeného předmětu ze stejného úhlu.


Návrh 3D předlohy:


Zhotovení grafické předlohy 3D holografické samolepky je pochopitelně mnohem složitější než 2D návrh a vyžaduje patřičné sw vybavení. Pro vytvoření 3D obrazu reálného trojrozměrného předmětu existují dvě metody. První spočívá v modelování předlohy v 3D vektorovém grafickém programu jako je např. Autodesk 3D Studio MAX (3Ds MAX, Maya, Rhino3D...). Tento postup je z hlediska výroby hologramu nejvhodnější a je tedy preferován a doporučován. Do návrhu se přímo v tomto editoru dají kromě prostorových obrazců zakomponovat také 2D prvky, tedy 2D obrázky, symboly a texty. 2D komponenty je možné umístit do mnoha vrstev, takže mohou být viditelné na různých místech dle momentálního natočení samolepky/pozorovacího úhlu. Při absenci programového vybavení nebo nedostatku zkušeností se složitými návrhy můžete přistoupit na druhou metodu. Druhá možnost spočívá v zaslání předmětu, který má být na hologramu vyobrazen, na adresu naší firmy. Předmět bude nafocen z přesně definovaných úhlů a všechny fotografie budou digitálně zpracovány za účelem vytvoření holografického masteru. U tohoto procesu je však nutné počítat s navýšením časových nákladů na zakázku o cca až 14 dní a také s navýšením cena za tvorbu hologramového masteru.


Zahájení výroby samolepek typu 3D vždy obnáší nejprve tvorbu holografického "masteru", kterým jsou následně samolepky lisovány. Tímto se výrobní proces liší od tisku jednovrstvých a dvouvrstvých hologramů, kde není potřeba laserem vypáleného mustru - masteru. Výroba a digitální příprava masteru je nejdůležitějším prvkem v celé produkci a je pochopitelně také nejnákladnější. Cena za hologramový master je kalkulována podle složitosti návrhu vždy zvlášť.


Kromě odlišné přípravy grafické předlohy a nutnosti užití masteru při výrobě můžete využít všech dalších možností při tvorbě výsledné podoby samolepky tak, jak je sepsáno v sekci Váš návrh.Příklad 3D holografického motivu

Adresa
Hologram-výroba.cz
Michálkovická 2098/86B
710 00 Slezská Ostrava, Česká republika
Zobrazit na mapě

Kontakt
info@hologram-vyroba.cz
+420603357606
Otevírací doba
Po-Pá: 8:00 - 18:00
So-Ne: zavřeno